Linia automatycznego nadruku

Linia automatycznego nadruku

Linia automatycznego nadruku czajnika

Linia automatycznego nadruku czajnika służy do koronacji oraz naniesienia nadruku na korpusie czajnika w ciągu automatycznym.

W skład linii wchodzą:

  1. Wtryskarka Demag Ergotech wraz z robotem ATM Automation.
  2. Koronator Tantec zmodyfikowany na trójpozycyjny.

Koronator składa się ze stalowej, osłoniętej ramy nośnej, we wnętrzu której znajdują się elementy sterowania. Na ramie umieszczony jest korpus koronatora wykonany z płyt aluminiowych. Wewnątrz korpusu znajduje się płyta prowadnic po których porusza się wózek z kopytami, napędzany dwoma siłownikami pneumatycznymi. Nad kopytami w płaszczyźnie pionowej porusza się głowica koronatora wyposażona w elektrody.

Modyfikacja koronatora mająca na celu uzyskanie trzech pozycji pracy polegała na:

– dodaniu płyty prowadnic na której znajduje się wózek pośredni oraz wózek kopyt,

– wykonaniu nowej płyty głowicy w celu powiększenia rozstawu prowadnic głowicy,

– zmianie ustawienia elektrod na głowicy koronatora,

– modyfikacji tylnej płyty korpusu i zmiany położenia siłownika głowicy.

  1. Gripper podwójny obrotowy oraz podajnik ręcznego załadunku wraz ze sterowaniem.

Gripper zbudowany jest z trzech głównych elementów: systemu mocowania do robota, układu obrotowego, chwytaków na korpusy czajnika oraz elementów montażowych. Podajnik ręcznego załadunku składa się ze stalowej ramy nośnej wyposażonej w blat z tworzywa sztucznego po którym porusza się na szynie wózek kopyt. Wózek porusza siłownik beztłoczyskowy znajdujący się pod osłonami.

  1. Wygrodzenie strefy roboczej.

Wygrodzenie zostało wykonane z elementów handlowych (słupki, panele siatkowe, zestawy drzwiowe – uchylne i przesuwne, zamki). Na panelach siatkowych przy drzwiach zostały zamontowane kasetki sterownicze, pozwalające na odblokowanie rygli i otwarcie drzwi. Na słupku przy koronatorze zamontowano kolumnę sygnalizacyjną. Panele siatkowe są zamontowane na słupkach za pomocą zatrzasków. Demontowanie paneli odbywa się za pomocą specjalnego klucza dostarczonego wraz w wygrodzeniem.

  1. Robot APEX SC2000D.
  2. Tamponiarki (3 szt.), które są zamontowane na wspólnej ramie nośnej.
  3. Transportery taśmowe.

 

>>Obejrzyj na YouTube<<